Obłóczyny i Tonsura 2020

Obłóczyny i Tonsura 2020

Dnia 1 lutego 2020 roku, podczas uroczystej Mszy świętej o Niepokalanym Sercu NMP, ksiądz Luis Gabriel Barrero, Przełożony Generalny Instytutu Dobrego Pasterza, przyjmie do stanu duchownego sześciu kleryków pierwszego roku Seminarium Świętego Wincentego a Paulo w Courtalain, przez co staną się oni członkami czasowymi naszego zgromadzenia.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10 w kościele parafialnym w Courtalain uroczystym śpiewem hymnu Veni Creator oraz poświeceniem i przyjęciem stroju duchownego, po którym zostanie odprawiona Msza święta z obrzędami Pierwszej Tonsury, która oznacza włączenie do duchowieństwa i stanowi pierwszy etap przygotowania do kapłaństwa.

Wśród kandydatów do stanu duchownego jest czterech Brazylijczyków oraz dwóch Polaków – Grzegorz Król (Siedlce) i Michał Gójski (Halinów).

Sześciu przyszłych duchownych rozpoczęło w niedzielę rekolekcje przygotowujące do tego ważnego na ich drodze powołania wydarzenia. Prosimy o modlitwę w ich intencji, szczególnie w czasie trwających do piątku rekolekcji.

Stopnie święceń w tradycyjnym rycie rzymskim, które poprzedza tonsura